kedd, szeptember 17, 2019

X. Ipolyi Arnold Országos Népmesemondó Verseny

2019 május 30.

Főszervező: a Csemadok Országos Tanácsa megbízásából a Szlovákiai Magyar Művelődési Intézet

Szakmai partner: Hagyományok Háza Hálózat – Szlovákia
Társszervezők: Óvoda, Fábry Zoltán Alapiskola és Szakközépiskola Rozsnyó
Támogatók: Kisebbségi Kulturális Alap, Bethlen Gábor Alap, Rozsnyó Város, Hagyományok Háza
Médiapartnerek: Interaktív TV, ma7

Az országos döntő programja:

2019. június 3. (hétfő)

8:00 – 9:00               Reggeli a Három Rózsa vendéglőben a vasárnap érkezőknek

9:00 – 9:30               Prezentáció

9:30 – 10:00            Megnyitó

10:00 – 12:30          1. és 2. kategória versenye (Bergengócia meseterem, Óperencia meseterem)

10:00 – 13:00          Kísérő programok (Nagyterem, Kamaraterem)

Kézműves foglalkozások a Gömöri Kézművesek Társulása mestereivel, népi ételkóstoló, hangszerbemutató és daltanulás a Dobroda zenekarral, Izolda népi játékai

12:00 – 14:00          Ebéd a Három Rózsa vendéglőben

14:00 – 15:00          A PARAMISI TÁRSULAT A három muzsikus cigány című előadása

15:00 – 15:45          Játszó- és táncház, közreműködik Bukovics János mesemondó

16:00 – 18:00          1. és 2. kategória versenye (Bergengócia meseterem, Óperencia meseterem)

16:00 – 18:00          Kísérő programok (Nagyterem, Kamaraterem)

Kézműves foglalkozások a Gömöri Kézművesek Társulása mestereivel, közösségi játékok, Izolda népi játékai

17:30 – 19:00          Vacsora a Három Rózsa vendéglőben

19:15 – 19:45          A BOROSTYÁN NÉPTÁNCMŰHELY együtteseinek és szólistáinak műsora (Nagyterem)

19:45 – 20:15          Játékos vetélkedő a résztvevő gyerekek és felkészítők számára (Nagyterem)

20:30 – 22:00          Játszóház és táncház a Dobroda zenekarral és a Borostyán Néptáncegyüttes táncosaival (Nagyterem)

20:30 – 21:30          Mesék felnőtteknek Bukovics János és Pintér Zsolt előadásában (Óperencia meseterem)

2019. június 4. (kedd)

7:30 – 9:00               Reggeli a Három Rózsa vendéglőben

9:00 – 12:30            3., 4., 5. kategória versenye (Bergengócia meseterem, Óperencia meseterem)

9:00 – 12:30            Kísérő programok (Nagyterem, Kamaraterem)

Kézműves foglalkozások a Gömöri Kézművesek Társulása mestereivel, közösségi játékok, hangszerbemutató és daltanulás a Dobroda zenekarral, Izolda népi játékai

12:00 – 13:30          Ebéd a Három Rózsa vendéglőben

13:30 – 14:30          KORPÁS ÉVA és zenekara Libidaridom című lemezének bemutatója (Nagyterem)

Szakmai értékelés a felkészítők részére (Óperencia meseterem)

14:45 – 15:15          Ünnepélyes díjkiosztás (Nagyterem)

A verseny házigazdái: Badin Gabriella, Nagy Zsuzsanna és Varga Lia. A két nap folyamán közreműködik és a jó hangulatról gondoskodik a Dobroda zenekar.

Letöltés (PDF, 510KB)

Módosítás dátuma2019. május 30.