Boldogasszony kiskertje

Boldogasszony kiskertje

Boldogasszony kiskertje, ibolya van benne.
Csivirin, csavarin, koránpista takarít.
Csitt a levele, csitt a levele. Adjon isten lassú esőt,
mossa össze mind a kettőt, mind a tizenkettőt!

Ez a dallam a Szövöm, szövöm dallam folytatása.
A játékot újabb szereplőkkel megismétlik.

Egy taliga

Egy taliga kosát három font.

Kis leányok, fiúk (külön vagy vegyesen) körben ülnek, és énekelnek. Egy gyermek kívül járja a kört. Ha valakit megérint, akkor annak körül kell szaladnia a kört, a kintlevő pedig leül a helyére. Most a futó kezd újra körbejárni.

Kácsa

Kácsa, kácsa, páros kácsa,
ki a párját nem találja.
Ezt kerestem, ezt találtam,
kinek párja nem juta, nem juta,
egye meg a rágota, rágota.

A lányok párosával (egymással szembe fordulva) kört alkotnak, egynek nincs párja. Ez a körben áll. A dal éneklésénél a második „rágotára” szétfutnak, mindenki másik párt keres. Egynek azonban most sem lesz párja, most ez áll be a körbe – ő a kácsa.

A körben álló legények és leányok csárdást kezdenek énekelni. Egy legény tánclépésben egy süveggel vagy kalappal a kezében jár körbe-körbe a körön belül. A lányok közül kiválaszt egyet és annak a fejére teszi a süveget. Ezzel egy darabig táncol, azután visszaveszi a süvegét és azzal csalogatja maga után a párját. A lánynak arra kell törekednie, hogy a süveget elkaphassa a legény fejéről. Természetesen ez mind tánclépésben történik. Ha a lány megszerezte a süveget, ő választ új párt magának a legények közül, és az előző párja a körbe áll.