kedd, május 11, 2021

A IX. Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny országos döntőjének programja

A IX. Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny országos döntőjének programja

2018 június 4.,
Helyszín : Rozsnyó (Rožňava)

Esemény részletek


2018. június 4-5. Rozsnyó,Történelmi Városháza
Főszervező:a Csemadok Országos Tanácsa megbízásából a Szlovákiai Magyar Művelődési Intézet
Szakmai partner: Hagyományok Háza Hálózat –Szlovákia
Társszervezők: Csemadok Rozsnyói Alapszervezete és Területi Választmánya
Támogatók: KisebbségiKulturális Alap, Bethlen Gábor Alap, RozsnyóVáros, Hagyományok Háza
Médiapartnerek:Interaktív TV, ma7

2018. június 4. (hétfő)

8:00 –9:00 Reggeli a Három Rózsa vendéglőben a vasárnap érkezőknek
9:00 –9:30 Prezentáció
9:30 –10:00 Megnyitó
10:00 –13:00 1. és 2. kategória versenye (Meseterem)

Kísérő programok – Nagyterem

10:00 –13:00 Kézműves foglalkozások a Gömöri Kéz-művesek Társulása mestereivel, népi ételkóstoló, a Mes-teremben zajló verseny kivetítése

Kísérő programok – Kamaraterem

10:30 –11:15 Szabad Boglárka: A Hagyományok Házamódszertani segédanyagai és képzései az élőszavas me-semondás terén
11:45 –12:30 Hangszerbemutató és daltanulás a Varjos zenekarral
13:00 –15:00 Ebéd a Három Rózsa vendéglőben
14:45 –18:15 3. kategória versenye (Meseterem)

Kísérő programok – Nagyterem

15:00 –18:00 Kézműves foglalkozások a Gömöri Kéz-művesek Társulása mestereivel, népi ételkóstoló, a Mes-teremben zajló verseny kivetítése

Kísérő programok – Kamaraterem

15:30 –16:15 Varga Norbert: Forrás és forráskritika – honnan és hogyan válasszunk népmesét?
16:45 –17:30 “Dudásom, dudásom…” – hangszerbemutató és dudanóták tanulása Nagy Ivánnal ésVarga Liával
17:30 –19:00 Vacsora a Három Rózsa vendéglőben
19:15 –20:15 A BAHORKA TÁRSULAT Cifra mestersé-gekcímű vásári komédiája
20:15 –22:00 Játszóház és táncház

Közreműködők: Varjoszenekar, Borostyán Néptánc-együttes táncosai, Bukovics János és Pintér Zsolt mese-mondók

2018. június 5. (kedd)

7:30 –9:00 Reggelia Három Rózsa vendéglőben
9:00 –12:15 4. és 5. kategória versenye (Meseterem)

Kísérő programok – Nagyterem

9:00 –12:00 Kézműves foglalkozások a Gömöri Kéz-művesek Társulása mestereivel, a Mesteremben zajló verseny kivetítése

Kísérő programok – Kamaraterem

9:30 –10:15 A Hagyományok Háza Hálózat – Szlovákia akkreditált képzéseinek bemutatása
10:45 –11:30 Mesél: Bukovics János és Pintér Zsolt
12:00 –13:30 Ebéd a Három Rózsa vendéglőben
13:30 –14:30 Daltanítás, játszóház és táncház a részt-vevő gyerekek számára (Nagyterem)

Szakmai értékelés a felkészítők részére (Meseterem)

14:30 –15:00 Ünnepélyes díjkiosztás (Nagyterem)

A verseny házigazdái: György Henrietta, Nagy Zsuzsanna és Varga Lia.

A két nap folyamán közreműködik és a jó hangulatról gondoskodik a Varjos zenekar.

TelepülésRozsnyó [Rožňava]
Módosítás dátuma2018. szeptember 19.