szerda, június 16, 2021

Bíborpiros szép rózsa – peredi elődöntő

Bíborpiros szép rózsa – peredi elődöntő

2017 október 21., du. 2:00
Helyszín : Pered (Tešedíkovo)

Esemény részletek


A Csemadok Országos Tanácsa, a Csemadok Galántai Területi Választmánya, a Csemadok Peredi Alapszervezete valamint a Szlovákiai Magyar Művelődési Intézet közösen szervezi meg 2017. október 21-én, szombaton 14 órai kezdettel a Bíborpiros szép rózsa népzenei vetélkedő országos elődöntőjét a peredi kultúrházban.

Az elődöntőn a galántai és vágsellyei járást képviselő alsószeli, diószegi, felsőszeli, nagymácsédi, nemeskosúti, peredi és vízkeleti versenyzőkkel a dunaszerdahelyi, az érsekújvári, a komáromi, a lévai, a nagykürtösi, a nyitrai és a szenci járás legjobb gyermek- és felnőtt népdalkörei, népzenei együttesei és szólistái mérik össze tudásukat.

Az országos elődöntő programja:
12.00-13.00        Megérkezés, prezentáció
13.00-14.00        Térpróbák – két helyszínen
14.00-től             Elődöntők – két helyszínen:

1. Eskettető terem: I. korcsoport: – népdalénekesek, népdalkörök – hangszerszólisták / II. korcsoport: – népdalénekesek – citerazenekarok
13.00-14.00 – Térpróbák – a fellépési sorrend ismertetése
14.00-15.00 – Elődöntő I. rész
15.00-15.15 – Szünet
15.15-16.45 – Elődöntő II. rész
16.45-17.30 – Szünet, a zsűri tanácskozása, frissítők
17.30-18.30 – Eredményhirdetés, szakmai értékelés

2. Színházterem: II. korcsoport: – népdalkörök, népdalkörök hangszeres kísérettel
13.00-14.00 – Térpróbák, a fellépési sorrend ismertetése
14.00-15.30 – Elődöntő I. rész
15.30-15.45 – Szünet
15.45-17.15 – Elődöntő II. rész
17.15-18.00 – Szünet, a zsűri tanácskozása, frissítők
18.00-19.00 – Eredményhirdetés, szakmai értékelés

Szereplők (nem fellépési sorrend):

1. helyszín – Eskettető terem: 

ID Csoport / egyén neve: Település Korcsoport Kategória
1. Rozmaring-ág citeraegyüttes Szímő 2 citerazenekar
2. Százdi citeraegyüttes Százd 2 citerazenekar
3. Tardoskeddi Citerások Tardoskedd 2 citerazenekar
4. Sústya Citerazenekar Naszvad 2 citerazenekar
5. Viza citerazenekar Naszvad 2 citerazenekar
6. Sarló Citerazenekar Dunaszerdahely 2 citerazenekar
7. Dióhéj Citerazenekar Diószeg 2 citerazenekar
8. Nagyabonyi Citerazenekar Nagyabony 2 citerazenekar
9. Korpás Réka Révkomárom 2 hangszerszólista
10. Varga Zaránd Dunaszerdahely 1 hangszerszólista
11. Takács János Pered 2 hangszerszólista
12. Korpás Réka Révkomárom 2 hangszerszólista
13. Strešňák Adél, Korpás Lilla Szenc 1 népdal (duó)
14. Baka Rebeka Kéty 1 népdal (szólista)
15. Pákozdi Dorina Kéty 1 népdal (szólista)
16. Hugyec Zsófia Kéty 1 népdal (szólista)
17. Nagy Péter Ipolyfödémes 1 népdal (szólista)
18. Deme Attila Ógyalla 1 népdal (szólista)
19. Molnár Bianka Ógyalla 1 népdal (szólista)
20. Szabó Júlia Naszvad 1 népdal (szólista)
21. Zsoldos Viktória Nagymegyer 1 népdal (szólista)
22. Kopsa Boglárka Nagymegyer 1 népdal (szólista)
23. Bernáth Eszter Bős 1 népdal (szólista)
24. Dobosi Dóra Alsószeli 1 népdal (szólista)
25. Perleczky Balázs Felsőszeli 1 népdal (szólista)
26. Rózsa Regina Farnad 1 népdal (szólista)
27. Vadkerti Bíborka Nyékvárkony 1 népdal (szólista)
28. Végh Botond Nyékvárkony 1 népdal (szólista)
29. Végh Csongor Nyékvárkony 1 népdal (szólista)
30. Bohák Emese Kéty 2 népdal (szólista)
31. Jámbor Mónika Nagytúr 2 népdal (szólista)
32. Pacsirta népdalkör Nagymegyer 1 népdalkör
33. Csalogány Gyermek Éneklőcsoport Felsőszeli 1 népdalkör
34. Bellő zenekar Ógyalla 2 népzenekar

2. helyszín – Színházterem:

ID Csoport / egyén neve: Település Korcsoport Kategória
35. Pásztortűz néptánccsoport népdalköre Párkány 2 népdalkör
36. Érsekkétyi Pacsirta Éneklőcsoport Kéty 2 népdalkör
37. Rozmaring Asszonykórus Farnad 2 népdalkör
38. Szivárvány Asszonykórus Nagysalló 2 népdalkör
39. Nagyölvedi Rozmaring Népdalkör Nagyölved 2 népdalkör
40. Fehér Akác asszonykórus és az Akácvirágok Tardoskedd 2 népdalkör
41. Tardoskeddi Férfikar Tardoskedd 2 népdalkör
42. Ipoly Nepdalkor Ipolynagyfalu 2 népdalkör
43. Perbetei Árvalányhaj Népdalkör Perbete 2 népdalkör
44. Búzavirág Női Éneklőcsoport Naszvad 2 népdalkör
45. Fagyöngy Népdalkör Imely 2 népdalkör
46. Felsővámosi Csemadok Éneklőcsoportja Felsővámos 2 népdalkör
47. Margaréta népdalkör Felsőpatony 2 népdalkör
48. Kéknefelejcs népdalkör Nagymegyer 2 népdalkör
49. Békei és Sárosfai Cimbora Népdalkör Béke 2 népdalkör
50. Vásárúti Dalárda Vásárút 2 népdalkör
51. Kéknefelejcs Éneklőcsoport Nagymácséd 2 népdalkör
52. Gyöngykaláris Éneklőcsoport Kosút 2 népdalkör
53. Rozmaring Vegyes Éneklőcsoport Felsőszeli 2 népdalkör
54. Felsőszeli Férfi Kar Felsőszeli 2 népdalkör
55. Harmónia Női Éneklőcsoport Vízkelet 2 népdalkör
56. Dalárda Nagyölved, Szőgyén 2 népdalkör
57. Gyöngykoszoró Kolon 2 népdalkör
58. Szőlővirág Népdalkör Szőgyén 2 népdalkör
59. Szímői Rozmaring citera és népdalkör Szímő 2 népdalkör hangszeres
60. Búzavirág Vegyes Éneklőcsoport Naszvad 2 népdalkör hangszeres
61. Csillagfürt Népdalkör és Citeraegyüttes Nagyabony 2 népdalkör hangszeres
TelepülésPered [Tešedíkovo]
Módosítás dátuma2018. március 29.